Home > Blogy > Velikonoční odlehčení aneb Jessika vypráví…

Velikonoční odlehčení aneb Jessika vypráví…

Je to už hodně dávno, co se stal tento příběh. To jsem byla ještě malé, docela hnědé hříbátko. Pásla jsem se na velikánské pastvině společně s maminkou, tetou Mirkou a několika strakatými kravkami. Nejvíce času jsem trávila s  Mirkou, která byla plemene Českomoravský belgický kůň. Co se výchovy týče, nebyla to žádná začátečnice. Vychovala 11 hříbat a každého z nich včetně mě naučila to nejdůležitější do života: pořádně se šklebit.

Já to ještě dovedla k dokonalosti a k pořádnému šklebíku jsem přidala zastrašující syčení. 

 

Bylo léto, všude bzučely otravné mouchy a sluníčko pálilo tak, že jsme každou chvíli chodili pít na horní konec pastviny ke korytu s křišťálovou vodou. Tedy aby to bylo přesné, nejprve šla vždycky první Mirka a pak ten zbytek – krávy a my. Jednoho dne se však na pastvině objevila nová stračena. Neznalá místních poměrů se hrne k vodě jako první. To už tam však stojí Mirka a náležitě kravku straší. Nejprve jen sklopí uši, protože na ostatní, kteří ji už znají to stačilo. Nová kravka však nic. Tak Mirinda přišla ke druhé fázi a tím bylo zapojení zadních končetin. Nic netušící kravička dostala dva pořádné kopance přímo do břicha. Nevěřícně poodešla a Mirka zabořila čumák do chladivé vody. Co se však dělo dál nás všechny překvapilo. Milá kravka trochu couvla, sklonila hlavu, začala nabírat rychlost a hnala si to přímo na  Mirku. Báááác. To byla pecka. Stračena nabrala rohama Mirku břímo do břicha, převrátila ji na bok a než se Mirka vypotácela na všechny čtyři už  si kravka spokojeně pila z koryta. Všichni jsme zůstali stát jako přimražení, cože se bude dít dál. Nedělo se nic. Od té doby první pije Stračena, pak Mirka a pak my všichni ostatní.

 

 

—————————
Foto: Ika Kacířová

Předchozí: 30.4.2011 – Drezurní závody na dostihovém závodišti Pardubice
Následující: Jak na rychlostky IV.
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...